Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 10537037



*

nr 1053 7037


Staffan Hallström

(1914-1976), Sverige


Oljemålning, Staffan Hallström (1914-1976), Monogramsignerad, 1964, Springare på schackbräde, 78x54


Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.

Följerätt

Ja

Utrop:

60.000 kr

Såld:

50.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 augusti 2016
kl 21:02:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/8 20:57:52 1      Vinnande bud



  • Klassiska

  • Konstnär/Designer

Staffan Hallström

Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.

Läs mer om Staffan Hallström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8139 OljemÃ¥lning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr